Protez Saç

Saç Protezi Sistemleri

En Kaliteli Protez Saç Uygulamaları

Antalya Protez Saç

Sıkça Sorulan Sorular

 • Protez Saç Nedir?

  Protez saç ile alakalı olarak uzmanlar tarafından uygulama sağlanarak ölçülendirme işlemleri ile insan saçına en benzer olan durumu, insan dokusundan geliştirilmiş teknikler ve yöntemler ile özel yapıştırıcılar ile yapıştırılan saçlardır. Üretim işleminin bu şekilde sağlanarak saçsız olan ya da seyrek saçlara sahip olanların saçlarına yerleştirilerek uygulandığını söyleyebiliriz. Tıbbi anlamda herhangi bir operasyon işlemi gereği duyulmadan yapılabilen yöntemlerdir. Protez saç, memnun kalınmaz ise geri dönüşümü sağlanabilir. Hijyen açısından ve kullanışlılık açısından sorunsuz bir kullanım sağlanan uygulamalardır. Dayanıklılık ve sağlamlığı ile estetik görüntüye kavuşulmasını sağlar.
 • Protez saç belli olur mu?

  Protez saç, doğru uygulanırsa belli olmayacaktır. Kişilerin saç rengi ve yapısına uygun olarak hazırlanması gerekiyor. Bu şekilde uygulanırsa doğal bir görünüm olur ve belli olmaz.
 • Protez saç sabit midir, sudan etkilenir mi?

  Protez saçlar, sudan olumsuz yönde etkilenmeyen uygulamalardır. Özel bir medikal solüsyon ile en başta sabit hale getirilir. Daha sonra ise günlük hayatta alışık olunan aktivitelerin yüzme, duş, spor, fön gibi durumların rahat yapılmasına olanak sağlar.
 • Protez saç kullanımı kolay mıdır?

  Protez saçların kullanımlarının kolaylığı vardır. Canlı olan saçlara ne yapılması gerekiyorsa protez saçlara da aynı işlemler uygulanabilir. Protez saç, kullanım sağlarken önemli olan bir durumun hijyen olduğu söylenebilir. Kişisel temizliğe dikkat edilerek bu saçların kullanımı sağlanmalıdır.
 • 1

Saç Hastalıkları / Protez Saç

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • Protez Saç olarak da adlandırılan ürün, %100  insan saçından yapıldığı için doğaldır. Konforlu ve rahat kullanımı ile hayat kalitenizi iyileştirmede yardımcı olur.
 • Günümüzün illet hastalığı kanserde kemoterapi sonrası saçlarınızı nasıl kazanabilirsiniz? Hair Reporm doğal saç çözümleri ile her zaman sizlerin yanınızda.
 • Doğal yapıştırma saç kullananlar, ürün hakkında nasıl tecrübelere sahip?  Herkes tarafından sıkça sorulanlar ve cevapları ile sizlere yol göstermeye çalışıyoruz.
 • Tıp dilinde saçların kaybolması anlamını ifade eden alopesi hastalığı halk dilindeki ismidir. Saçkıran olarak da ifade edilir. Saç ya da sakallarda bir anda başlayan dökülmeleridir.
 • Her yaş için ve farklı faktörlerden dolayı ortaya çıkan kronik bir rahatsızlık olarak bilinen iyi huylu cilt hastalığıdır. Bulaşıcı olmayan bir hastalıktır. Cilt dışında tırnak ve ağız içini de etkileyebilir
 • Kadın tipi saç dökülmesi, kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi saç dökülmesinde genetik faktörlerin rol oynar. Ancak kadınlardaki saç dökülmesi erkeklerde olduğu kadar şiddetli değildir..
 • Protez saç kullanmaya karar verenlerin en çok sorduğu soruları sizler için derledik. Bu soruların cevaplarına karşı takma saç sistemlerinde doğru karar almanızı sağlıyor olacağız.
 • Teknik olarak her 2 kelimede eş anlamlı tanımlardır. Piyasada bir çok isimle adlandırılmış olsalar da hepsinin çıktığı son nokta Protez Saç Sistemleridir.

Protez Saç Antalya


Protez saç, insan saçından yapıldığı için konforludur. Kolay ve rahat kullanımı ile tercih nedenidir. Saç protezi kullananların diğer yöntemlerde uygulanan operasyonlarda yaşanan ağrı ve acı yaşamazlar. % 100 insan saçı ile yapılarak yapay ve peruk tipi yapılara göre sağlıklıdır. Doğallık ön planda olması naturel saç sisteminin en büyük özelliğidir. Dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan fiyat performansı da başarılıdır. Doğal Saç sistemlerinde Hair Reform uzun yılların verdiği tecrübe ile sizlere Antalya'da hizmet vermektedir.  

Naturel saç, saç uzmanları tarafından çeşitli ölçülendirme işlemleri uygulanarak yüzde yüz insan saçının dokusuna uygun olarak geliştirilmiş olan, teknik yöntemler ile ortaya konulmuş olan saçlardır. Naturel saç sisteminde, saç protezi ürünleri özel bir yapıştırıcı kullanılarak seyrek saçın bulunduğu ya da hiç saçının bulunmadığı bölgeye yerleştirilmekte ve daha sonra şekillendirmektedir. Dolayısı ile natural saçlar tamamı ile kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.

Naturel saç uygulaması, herhangi bir tıbbi operasyonu gerekli kılmayan, kullanıcıların memnun kalmadığı takdirde geri çıkartabildiği bir uygulamadır. Bu saçlar, kullanım talimatlarına uyularak ve hijyen koşulları sağlanarak kullanıldığında herhangi bir sorun yaratmadan uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Dolayısıyla naturel saç, kişileri daha güzel ve daha estetik bir görünüme kavuşturan, sağlamlığı ile bilinen saç uygulaması olarak hafızalarda yer etmekmektedir.

Kimler Naturel Saç Kullanabilir?

İnsanların saç kaybı yaşaması farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Saç kaybı yaşamasının nedeni ne olursa olsun bu durum, kişilerin fiziksel ve psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır. Bu nedenle saç kaybı yaşadığı için rahatsızlık duyan kişilere farklı çözüm önerileri sunulmaktadır. Bu çözüm önerilerinden bir tanesi de naturel saç kullanımı olmaktadır. Günümüzde naturel saç uygulamaları her geçen gün etki alanını büyütmekte ve aynı zamanda daha fazla gelişerek işlevsellik sunmaktadır.

Naturel saç, saç kaybı problemi yaşayan herkesin kullanabileceği bir uygulamadır fakat bu uygulamada 8 yaş sınırı bulunmaktadır. Dolayısı ile 8 yaşından büyük olan ve saç kaybı yaşayan herkes naturel saç kullanabilmektedir.

Kimler Naturel Saç Kullanamaz?

Naturel saç kullanmak için saç kaybı yaşıyor olmak gerekmektedir ve aynı zamanda bu uygulamanın gerçekleşebilmesi için 8 yaşından büyük olunması gerekmektedir. Bu koşullar altında, dileyen herkes daha güzel ve daha estetik bir görünüme kavuşmak, kaydettikleri özgüveni geri kazanmak için natural saç uygulamasını kullanabilmektedir fakat bazı durumlarda bu saç uygulamasının kullanılması önerilmemektedir. Örneğin; kafatasında egzama ya da benzeri gibi cilt hastalıkları bulunan kişiler ile kafatasında yara bulunan kişilere naturel saç kullanımı önerilmemektedir.

Naturel saç uygulamalarında kullanılan malzemelerin ve yapıştırıcıların kafa derisine zarar verici herhangi bir yanı bulunmamaktadır. Fakat kafatası cildi üzerinde sağlıksal problemleri olan kişilerin tedavi olmadan bu saçı uygulamasını kullanması önerilmemektedir. Tavsiye edilen; söz konusu cilt hastalıklarının tedavi edilmesi ve daha sonra bu saç uygulamasının gerçekleştirilmesidir.

Naturel Saç Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Naturel saç uygulamaları, her bireyin kafa yapısı ve saç şekli farklı olduğundan dolayı kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Kişiye özel olarak yapılan bu uygulamanın doğru olması için ve tamamen doğal bir görünüm elde edilebilmesi için ölçülemlendirmenin de doğru yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla naturel saç uygulamalarında dikkat edilecek olan ilk nokta; uygulamanın işin uzmanları tarafından yapılıyor olmasıdır. Naturel saç uygulaması, işin uzmanları tarafından uygulandığı takdirde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Naturel saç uygulaması işlemlerinde kişinin saç modeline göre tasarım yapılması da önem taşımaktadır. Çünkü herkesin sahip olduğu saç kalınlığı, dalga boyu ve renk geçişleri farklıdır. Bu farklılıkların göz önüne alınarak işlem yapılması, başarılı sonuçlar elde edilmesine etki etmektedir. Eğer uygulama esnasında saç modeline ve saç özelliklerine dikkat edilmez ise başarısız sonuçlara yol açılmakta ve uygulanan saç ile kişi arasında uyumsuzluk ortaya çıkmaktadır.

Naturel Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Naturel saç uygulamasının yapılabilmesi için ve kişiye en uygun saçın ortaya konulabilmesi için öncelikle naturel saç uygulaması yapılacak olan kişilerden saç örneği alınmalıdır. Daha sonra kişilerden alınan saç örnekleri üzerinde saç tasarımları gerçekleştirilmektedir.

Piyasada, naturel saç adı altında satışı gerçekleştirilen ve standart üretim olan pek çok protez saçlar bulunmaktadır. Bu saçların başarılı bir uygulama olmayacağının göstergesi; standart bir üretim olması ve kişiye özel olarak tasarlanmamasıdır. Herkesin saç yapısı ve şekli farklı olduğundan dolayı standart olarak üretilen ürünlerin başarı sağlama olasılığı oldukça düşüktür. Bu nedenle, başarılı sonuçların ortaya konulabilmesi için tasarımın tamamen kişinin kendi saç özelliklerine göre yapılması gerekmektedir. Çünkü natural saç uygulamalarında esas olan; kişilerin saç örneklerine göre üretimin ve tasarımın gerçekleşmesidir.

Kalite ve Naturel Saç

Naturel saç uygulamaları uzun süreli kullanıma uygundur. Fakat bu ürünlerin uzun süreli olarak kullanılabilmesi için yüksek kalitede üretimin ve tasarımın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu saç uygulamasının yüksek kalitede olmasını sağlayan unsur yalnızca malzemelerin kaliteli olarak tercih edilmesi değil aynı zamanda gerçek saça uygun özelliklerde gerçekleştirilmesidir. Daha önceden belirlenmiş olan standartlar çerçevesinde tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen naturel saçların, bu standartlarda üretilmesi kalitesine etki etmektedir.

Kalitesiz malzemelerle ve kalitesiz bir tasarım ile ortaya konan naturel saçlarda kısa zaman içerisinde bozulmalar meydana gelmektedir. Aynı zamanda kalitesiz olarak üretilen bu ürünler, kişilerin kötü bir görünüme sahip olmasına neden olmaktadır. Bu sebeple, malzemelerin kalitesi ve tasarımın kişiye özel olarak yapılması büyük önem taşımaktadır. Kişilerin kendi saç yapılarına ve saç cinslerini birebir olarak hazırlanan naturel saç ürünleri, kaliteyi ve kaliteli bir görünümü beraberinde getirmektedir. Ayrıca bir Naturel saç uygulamasının kaliteli olabilmesi için hava ve su geçirgenliğine sahip olması gerekmektedir. Bu özellik, naturel saç kullanan kişilerin cildinin nefes almasına olanak tanımaktadır.

Naturel Saç Kullanımı

Saç eksikliği ve kellik problemi yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu naturel saç uygulaması, kullanıcılarına oldukça büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Çünkü bu saçlarla kişilerin kendi saçlarına yapması gereken bakım birebir aynıdır. Dolayısıyla kullanım ve bakım konusunda artı olarak hiçbir işleme gerek duyulmamaktadır. Kişiler, kendi gerçek saçlarının hijyenine dikkat ettiği gibi naturel saç uygulamalarının hijyenine de dikkat etmelidir.

Naturel saçlar su ve hava geçirgenliği özelliğine sahip olduğundan dolayı rahatlıkla kullanılabilmektedir ve bu uygulama sudan etkilenmektedir. Çünkü naturel saçlar cilt üzerine medikal özellikli bir solüsyon ile sabit hale getirilir ve daha sonra günlük yaşam içerisinde dilenildiği gibi kullanılabilir. Günlük yaşam aktiviteleri içerisinde yer alan spor, yüzme, duş ve benzeri gibi işlemler rahatlıkla yapılabilir ve kişiler saçlarına rahatlıkla fön ve benzeri gibi uygulamaları gerçekleştirebilir.

Naturel Saç ve Kullanışlılık

Naturel saç uygulamaları, seyrek saçı bulunan ya da hiç saçı bulunmayan kişilere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu saç uygulaması yönteminde ilk olarak yapılması gereken; kişinin kendi saç örneğine uygun bir tasarımın gerçekleştirilmesidir fakat bu uygulama hiç saçı olmayan kişilerin kafa yapısına göre de oluşturulabilmektedir. Hiç saçı bulunmayan kişilere gerçekleştirilen uygulamada kişiler, renk olarak istedikleri rengi seçebilme lüksüne sahip olabilmektedirler.

Naturel saç ile ilgili olarak en merak edilen konulardan bir tanesi de; uygulamanın dışarıdan bakıldığında fark edilip edilmediğidir. Naturel saç uygulamaları, eğer doğru kişiler tarafından olması gerektiği gibi yapılırsa dışarıdan bakıldığında asla belli olmamaktadır. Çünkü bu saç uygulaması, kişilerin kendi saç renklerine ve yapılarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Bu uygulama, cinsiyet ayrımı gözetilmeden istenilen renkte, kalınlıkta, incelikte, boyda ve dalga boyunda gerçekleştirilebilmekte, tercihe göre kalıcı ya da geçici olarak yapılabilmektedir.

Naturel SaçNaturel Protez Saç

Antalya Protez Saç Blog

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • Tamamen insan saçından üretilmiş olan Protez Saç, saç sorunları yaşan kişilere çözüm olarak sunulmaktadır. Antalya'nın merkezinde bulunan merkezimizde saç sorunlarınıza
 • Günümüzde sosyal yaşamda çeşitli hastalıklardan ve genetik olarak saçları azalmış, dökülmüş ve kel kalmış insanların öz güvenleri azalıp adapte sorunları
 • Saçlar kadınların fiziksel görüntü olarak en önem verdiği yerdir. Kadınlar açısından saç aksesuar olarak kullanılır. Kadınlarda saç kaybı psikolojik rahatsızlığın

Hakkımızda

2010 yılından günümüze , yüksek kalite anlayışı ve kusursuz müşteri memnuniyeti sayesinde, müşterilerinin isteklerini en iyi şekilde ve zamanında karşılayan firmamız, yarattığı güveni yarınlara taşımak için tüm inancıyla çalışmaktadır.

Haritada Biz

İletişim Bilgilerimiz

 • 0545 919 94 94
 • 0242 247 96 56
 • info@antalyaprotezsac.com
 • Merkez : Kışla mah, Güllük caddesi, Çakır iş merkezi, No:16, Kat: 1, Daire: 1, Antalya / Turkiye